Férfi vízilabda BL: az Eger kikapott Görögországban

•
  •
  •
  •

Az Eger 8–6-ra kikapott a görög Olympiakosz vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának szerdai, hetedik fordulójában, így hatosában maradt továbbra is második, de gyengült a pozíciója. A Szolnok egy góllal legyőzte a Jug Dubrovnikot, ezzel továbbjutott a B-csoportból.

Mivel a spanyol CNA Barceloneta – leendő házigazdaként – alanyi jogon résztvevője a barcelonai május 28. és 30. közötti hatos döntőnek, a veretlenül első olasz Pro Recco pedig kiemelkedik a társaságból, a magyar bajnok a maradék helyért folytat kiélezett versenyt a többi riválissal az A-csoportban.

A vendéglátó Olympiakosznak csakis a győzelem adhatott halvány esélyt arra, hogy ott lehet a final sixben, míg siker esetén az Eger a finálé közvetlen közelébe jutást ünnepelhette volna. A magyarországi első összecsapást január 28-án a hevesi gárda nyerte, de szoros csatában, csupán egyetlen góllal (10–9) tudott felülkerekedni szerdai riválisán.

Az athéni meccs az olimpiai és világbajnok Hosnyánszky Norbert két találatával indult, ám mindkettőre érkezett görög válasz a nyitó negyedben (2–2). A folytatás magyar szempontból rosszul alakult, mert a házigazdák a nagyszünetre három góllal elhúztak (6–3). A harmadik negyed egyetlen egri gólját a délszláv légiós, Milos Csuk szerezte (6–4), a befejező nyolc percben pedig a vb-aranyérmes Szivós Márton révén zárkózott még közelebb a magyar bajnok (6–5).

Emberelőnyből lett 7–5 az Olympiakosz javára, majd bő három perccel a vége előtt a triplázó Hosnyánszky volt eredményes (7–6).

Egyenlítés helyett azonban a hajrában görög gól született, így 8–6-os vereséggel zárta athéni útját a magyar csapat.

Az Eger legközelebb április 8-án száll medencébe, amikor is az olasz Bresciával találkozik idehaza.

Egri vizilabda Fotó: egerwaterpolo.hu

FÉRFI VÍZILABDA BL
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
OLYMPIAKOSZ (görög)–ZF-EGER 8–6 (2–2, 4–1, 0–1, 2–2)
Athén. V:
Margeta (szlovén), Savinovic (horvát)
OLYMPIAKOSZ: Delijannisz, Doszkasz, Pontikeasz 1, Radjen, Kolomvosz 1, Mallarach 2, Milonakisz 1. Csere: Delakasz 1, Vlahopulosz, Fudulisz, Murikisz 2, Gunasz. Edző: Todorisz Vlahosz
EGER: B. Mitrovics – Erdélyi, Szivós M. 1, Csucskovics, Hárai, Hosnyánszky 3, Vapenszki. Csere: Biros P., Bedő, Csuk 2, Angyal, Lőrincz. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 7/1
Kipontozódott: Csucskovics (24. p.), Delakasz (26. p.), Angyal (27. p.)
MESTERMÉRLEG
Dabrowski Norbert:
– A második negyedet odaajándékoztuk a görögöknek. Később futottunk az eredmény után, és habár nem volt szép a játékunk, azért egy pontban végig reménykedtem. Átlagban két találatot lőtt Olympiakosz negyedenként, ez rendben van, de kettőt a rendezetlen védelmünk miatt kaptunk – pedig megbeszéltük, hogy lezárjuk a területeket –, és ezt nyögtük végig. Mindegy, hogy az utolsó időn túl született-e, viszont a megelőző támadásunkban Szivós Marci nem kapott ítéletet, bezzeg az ellentámadásnál még le sem esett a labda, máris befújták a kiállítást… Nincs még végünk, de nyakunkon a kés, legközelebb, a Brescia ellen nyernünk kell.

Ezt is olvassa el!
Megvan az első három pont!

Ugyan a férfiak bajnoki mérkőzésén sem voltak valami sokan a Bitskey-uszodában, de a ZF-Eger-EKF első hazai fellépésére még kevesebben voltak Érdekel

Vizes vb – Női vízilabda

Takács Orsolya és Tóth Ildikó , valamint az amerikai Margaret Steffens és Kaleigh Gilchrist a női vízilabdatorna nyolcaddöntőjében játszott Magyarország Érdekel

Hort megemlékezés

Arold Péter Talán a szocialista, vagy kommunista rendszer -  tán nem is tudom melyik  - legnagyobb emberellenes hibái közt ott Érdekel

A védőnők a járvány mellett is a kismamák mellett állnak

Továbbra is ellátják a védőnői feladatokat, azonban a járvány terjedésének lassítása érdekében lehetőség van telefonos és online kapcsolattartásra is. A Érdekel

Gyöngyöspata szesztilalmat rendelt el

Arold Péter Gyöngyöspata Város Önkormányzata Polgármesterének 1/2020.(IV.8.) önkormányzati rendelete a közterületen történő szeszesital fogyasztás tilalmáról.   (adsbygoogle = window.adsbygoogle || Érdekel

Női vízilabda ob I: már biztosan első az UVSE

Áts Bertalan csapata két fordulóval a középszakasz zárása előtt szegedi győzelmével hatpontos előnyre tett szert, így már biztos, hogy első Érdekel

Az első helyre léptek Nagy tanítványai

Tatabányán elért győzelmének köszönhetően immár éllovas a ZF-Eger leány gyermekcsapata az Országos Utánpótlás Bajnokságban. Az 1–8. helyért zajló rájátszás 5. Érdekel

Mondhatni kormányváltás volt Horton is

Arold Péter A 2019-es helyhatósági választásokon több településen fordulat következett be. Nem történt ez másként Hort nagyközségben sem, ahol 13 Érdekel

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája – Az Eger legyőzte a Herceg Novit

Egy góllal nyert hazai medencében az Eger montenegrói vendége, a Jadran Herceg Novi ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája szombati Érdekel

Az Egeré a pólóbronz

Egeri vizilabda Fotó: egerwaterpolo.hu Az Eger másodszor is legyőzte a Ferencvárost, így pénteki sikerével bronzérmesként végzett Érdekel

Gázolás a hatvani vasútvonalon

Kedden fél 12-kor a XVII. kerületben, a Keresztúri út közelében a Miskolcról a Keleti pályaudvarra tartó Sajó InterCity (IC 517) Érdekel

Vízilabda Bajnokok Ligája – Győzött és továbbjutott az Eger

Az Eger 15-8-ra legyőzte a horvát Mornar Split csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája második selejtezőkörének vasárnapi, harmadik fordulójában, ezzel Érdekel

Stühmer. Kilója 6500 ft.

Arold Péter Két napja cikket írtam egy horti eset  apropójából, minek  alapja néhány olyan esemény, ami kérdéseket vetett fel bennem. Érdekel

Szuperbaktériumok

Virginia Woolf szerint „az ősz a lélek évszaka”.

Francialecke egri módra

Már egy negyed után a Marseille tudtára adták az egriek, hogy nem ez lesz az a meccs, amikor pontszerzésben bizakodhatnak Érdekel