•
  •
  •
  •

Erős első félidejével esélyt sem hagyott a Honvédnak a ZF-Eger, így készülhet az OSC-re.

tolsó fejezetéhez érkezett az elődöntőbe jutásért zajló párharc, a ZF-Eger férfi csapata pedig hazai környezetben biztosíthatta be helyét az OB I-es sorozat legjobb négy együttese közé.

Ehhez egyetlen dolgot kellett tenni, valahogyan két vállra fektetni az eddig is sok kellemetlenséget okozó Racionet Honvéd gárdáját. Nos, a szombat délutáni találkozó első félidejében olyat láthattunk az egriektől, amit ebben a szezonban ez ellen a rivális ellen még egyszer sem, elképesztő magabiztos vezetést szerzett ugyanis Dabrowski Norbert és Petrovai Márton alakulata.

Az első negyedben 3-0 után tudott betalálni a vendég együttes, de ezek után – a párharc első meccsétől pont ellentétesen – a mieink szereztek zsinórban hat gólt. A 9-1-es részeredmény pedig igazság szerint sok mindent jelenthetett, csak azt nem, hogy Fazekas Tiborék fognak tovább jutni.

Az óriási előny rá is nyomta a bélyegét a folytatásra, a csata ugyanis idő előtt eldőlt. Ettől függetlenül még viszonylag sok idő maradt hátra az összecsapásból, a Honvéd pedig próbált változtatni. Az első két mérkőzésen hihetetlenül jól védő Lévai Márton most már csak két esetben tudott hárítani, ezért a kék sapkások edzője le is cserélte őt.

Kapuskérdésben hasonlóan gondolkozott az egri szakvezetés is, habár az indok érthetően teljesen más volt. Braniszlav Mitrovics jó mutatóval zárt (nyolc lövésből öt védéssel, ami hatvanhárom százalék), Csoma Kristóf pedig így vehette át a bajnok portáját.

Közben az utolsó negyed is kezdetét vette, és ugyan a fővárosiak valamivel pontosabban céloztak, a markáns különbség lényegesen nem igazán akart csökkeni. A Hosnyánszky Norbert vezette hazaiaknak pedig nem is kellett több, a hátralévő időben teljes kontroll alatt tudták tartani a továbbjutás kérdését.

Merthogy ezzel a végre magabiztos teljesítménnyel nem lehetett kérdés, melyik alakulat jut be a bajnokság első négy együttese közé, a párharcot pedig így a ZF-Eger 2-1-re nyerte. A folytatásban viszont már nincs pályaelőny, amennyiben pedig idén is finálézni szeretne a címvédő, az OSC ellen legalább egyszer győzni kell idegenben.

Mestermérleg:

Dabrowski Norbert: – Az első két mérkőzés azt mutatta meg, hogy mik a Honvéd erősségei és a mi gyengéink. A harmadik meccs pedig azt, hogy ha tudjuk hozni a saját játékunkat, akkor a Honvéd képes-e feljönni erre a szintre. Úgy érzem, ők voltak fáradtabbak, az elején lassabbnak láttam őket, mint az első két meccsen. Felvette a harcot velünk a Honvéd, és inkább nekik gratulálnék, mint a saját csapatomnak, de mindenki tudja, az Egerben jobb minőségű játékosok vannak, a Honvéd érdeme, hogy az első két meccsen ez nem látszott.

Vad Lajos: – Huszonnégy óráig nem mondhatok semmit. Ez egy nagyon hülye dolog, nem is értem, hogy az ember miért nem mondhatja el a véleményét. Ezen túl viszont nemcsak egy meccsről, hanem háromról kell beszélni, és az ellenfél fenekében sokáig megvolt a zabszem, ez óriási dicséret a csapatomnak. Két mérkőzésen és még négy percig megnehezítettük az Eger dolgát.

Forrás: egervizilabda.hu

Ezt is olvassa el!
Magabiztos magyar győzelem a görögök ellen

Második mérkőzését is megnyerte a jövő heti, belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra készülő magyar női vízilabda-válogatott: Bíró Attila együttese hétfő délután Érdekel

Otthon győzött a Gyöngyös

Eredmények (a szövetség honlapjáról): HE-DO B. Braun Gyöngyös - Csurgói KK 27-24 (12-12) Dabasi KC-Ceglédi KKSE 30-25 (13-15) A tabella: Érdekel

Férfi vízi BL: az Eger bejutott a hatos döntőbe

Egeri vizilabda Fotó: egerwaterpolo.hu Az Eger 11–6-ra legyőzte a Barcelonetát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában. Érdekel

Ligakupa: kettős győzelemmel a négy között

Kettős győzelemmel jutott a Ligakupa legjobb négy csapata közé a HE-DO B. Braun Gyöngyös, miután négygólos idegenbeli győzelmét követően a Érdekel

A FC Hatvan már biztos bajnok

Szerző A Heves megyei I. osztályú bajnokság 26. fordulójában, május 5-én, vasárnap, 17:00-tól a Heréd LC Érdekel

Férfi vízilabda BL: az Eger kikapott Görögországban

Az Eger 8–6-ra kikapott a görög Olympiakosz vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának szerdai, hetedik fordulójában, így hatosában maradt Érdekel

Az oroszok már a spájzban vannak

Az orosz válogatott nagy csatában legyőzte az ausztrált a negyeddöntők pénteki nyitómérkőzésén, így elsőként jutott be a legjobb négy közé Érdekel

Emlék foci Solymoson

Patócs József és Patkós Zoltán emlékére rendeztek jótékonysági tornát a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Középiskola és Kollégiumának Érdekel

Az első helyre léptek Nagy tanítványai

Tatabányán elért győzelmének köszönhetően immár éllovas a ZF-Eger leány gyermekcsapata az Országos Utánpótlás Bajnokságban. Az 1–8. helyért zajló rájátszás 5. Érdekel

Második lett Lévay Petra Tasmániában

A gyöngyösi születésű sportoló elégedett a Tasmániában elért eredményével. Beszámolója szerint a verseny során úszásban picit hátra szorult, de lemaradását Érdekel

Visszatér Gyöngyösre a Tour de Hongrie

A magyar kerékpáros körverseny történetében kilencedik alkalommal rendeznek hegyibefutót hazánk legmagasabb csúcsán, Kékestetőn. A Tour de Hongrie több mint kilenc Érdekel

Vizes vb – Női vízilabda

Takács Orsolya és Tóth Ildikó , valamint az amerikai Margaret Steffens és Kaleigh Gilchrist a női vízilabdatorna nyolcaddöntőjében játszott Magyarország Érdekel

Simán nyert a HE-DO B. Braun Gyöngyös

Az EHF Kupa negyeddöntőjében búcsúzó, a hazai élvonalban dobogós Tatabánya – főleg a rossz első félidei játéka miatt – kikapott Érdekel

Rózsaszentmáron – Sportpark avató

Március elején avatták fel és adták át a nagyközönség számára a sportparkot Rózsaszentmártonban.  Művelődési Ház melletti zöldterületen 9.375.000 Ft-os költséggel, 100%-os Érdekel

Véget értek a téli átigazolások az FC Hatvannál

Jöttek és mentek is az FC Hatvan sportegyesület focicsapatában Érkezett: Alapi Gábor (Pétervására SE) Kovács Gergő (Eger Labdarúgó Sport Kft.) Érdekel

Heréd – Elhunyt Markó Ferenc

Elhunyt Markó Ferenc, aki a Heréd FC klubvezetésben 1969-től vállalt feladatot. Markó Ferenctől április 2-án, kedden 16 órakor vesznek végső Érdekel

Megvan az első három pont!

Ugyan a férfiak bajnoki mérkőzésén sem voltak valami sokan a Bitskey-uszodában, de a ZF-Eger-EKF első hazai fellépésére még kevesebben voltak Érdekel

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája – Az Eger legyőzte a Herceg Novit

Egy góllal nyert hazai medencében az Eger montenegrói vendége, a Jadran Herceg Novi ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája szombati Érdekel