•
  •
  •
  •

Ugyan a férfiak bajnoki mérkőzésén sem voltak valami sokan a Bitskey-uszodában, de a ZF-Eger-EKF első hazai fellépésére még kevesebben voltak kíváncsiak, így akik a szombati program első ütközete után hazamentek, lemaradtak arról, hogy a házigazda hamar kétgólos előnyre tesz szert a Szeged ellenében.

A kék sapkások a nyitó felvonásban nem sok aktivitást mutattak a támadójáték tekintetében, igazából Kiss Alexandrának még dolga sem nagyon akadt. Viszont a másik oldalon emberelőnyből még Miklós Réka is eredményes tudott lenni, ezzel pedig nyolc perc után már 3-0 állt az eredményjelző táblán.

A második etap elején aztán dr. Dalmády Szandra törte meg a szegedi gólcsendet, és nem sokkal később egy olyan szituációt láthattunk, amire egyszer már volt példa. Történt ugyanis, hogy egri támadásnál Rebecca Parkes akadt össze őrzőjével, és már a második ilyen esetnél állították ki az új-zélandi centert. Persze Barna Tamás egyből időt is kért, ám az emberfór kimaradt, vagyis nem vált izgalmasabbá a meccs.

Ezt köszönte szépen az a Ráski Lilla, aki ugyan nem a hátrányt követő lefordulásból, de úgy jó egy perccel később második alkalommal talált be, visszaállítva ezzel a közte hármat. A sárga-kékek balkezese aztán egy ötméterest is higgadtan értékesített, a félidőre pedig így már plusz négyes differenciát jegyezhettünk.

Fordulás után is hasonló mederben zajlottak az események, a Tisza-partiak gyakorlatilag semmilyen veszélyt nem jelentettek vendéglátójukra. Pedig még olyan szituációt is láthattunk, amikor az egri hálóőrt állították ki, a kapu elé betömörülő védelem ugyanakkor jó helyen állt. No persze nem ezért, de Kelemen Attila megadta a lehetőséget másik új-zélandi játékosának, Olivia Murphynek is.

Ha pedig már a légiósok kerültek szóba, Parkes-nak nem volt sok szerencséje ezen a mérkőzésen. Az egriek négyese a harmadik játékrész elején ugyanis megkapta harmadik személyi hibáját, így tizennyolc perc játék után végleg el kellett hagynia a medencét. A „helyettes”, másik center Pócsi Bianka viszont remek napot fogott ki, a negyedben pedig háromszor is (köztük kétszer csavarral) vette be a szegedi kaput.

Nyolc perc maradt hátra és 9-1-es eredménynél jártunk, semmilyen kérdés nem maradt. A hazai szakvezetés ezért bátran játszathatta a fiatalságot, köztük az élete első felnőtt OB I-es meccsén szereplő Kékesi Borbálát. Komoly izgalmak tehát nem maradtak a végjátékra, így pedig meglehetősen könnyedén szerezte meg idei első győzelmét a ZF-Eger-EKF.

Mestermérleg:

Kelemen Attila: – Úgy gondolom, hogy a védekezésünk az jónak mondható, amiben viszont egy kis hiányérzetem van, hogy a támadójátékban sokat kapkodtunk, nem a legjobb megoldásokat választottuk. Elsősorban azért volt fontos ez a mai meccs, mert a fiataloknak lehetőséget tudtam adni, de a támadások és az emberfórok tényleg döcögősek voltak, ezeken tovább kell dolgoznunk.

Barna Tamás: – A védekezéssel meg vagyok elégedve, de támadásban mindent kihagytunk, nagyon gyengén játszottunk az ellenfél kapuja előtt. Sokkal bátrabban kell pólóznunk a folytatásban.

Forrás: egervizilabda.hu

Ezt is olvassa el!
Férfi vízilabda BL: az Eger kikapott Görögországban

Az Eger 8–6-ra kikapott a görög Olympiakosz vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának szerdai, hetedik fordulójában, így hatosában maradt Érdekel

Véget értek a téli átigazolások az FC Hatvannál

Jöttek és mentek is az FC Hatvan sportegyesület focicsapatában Érkezett: Alapi Gábor (Pétervására SE) Kovács Gergő (Eger Labdarúgó Sport Kft.) Érdekel

A FC Hatvan már biztos bajnok

Szerző A Heves megyei I. osztályú bajnokság 26. fordulójában, május 5-én, vasárnap, 17:00-tól a Heréd LC Érdekel

Simán nyert a HE-DO B. Braun Gyöngyös

Az EHF Kupa negyeddöntőjében búcsúzó, a hazai élvonalban dobogós Tatabánya – főleg a rossz első félidei játéka miatt – kikapott Érdekel

Helycserés támadás – mint ahogy azt fociban is szokták mondani

Kecskemétről Hatvanba tette át a székhelyét Török László, aki saját nevelésű játékosként tizenkét éven át erősítette egyebek mellett a hírös Érdekel

Az oroszok már a spájzban vannak

Az orosz válogatott nagy csatában legyőzte az ausztrált a negyeddöntők pénteki nyitómérkőzésén, így elsőként jutott be a legjobb négy közé Érdekel

Vízilabda Bajnokok Ligája – Győzött és továbbjutott az Eger

Az Eger 15-8-ra legyőzte a horvát Mornar Split csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája második selejtezőkörének vasárnapi, harmadik fordulójában, ezzel Érdekel

Jégkorong torna 2019.

Forrás 2019. január 5-én a Magyar Jégkorong Szövetség U10 korosztályos bajnokságának keretében jégkorong tornát rendezett az Érdekel

Végre kijött a különbség

Erős első félidejével esélyt sem hagyott a Honvédnak a ZF-Eger, így készülhet az OSC-re. tolsó fejezetéhez érkezett az elődöntőbe jutásért Érdekel

Az Egeré a pólóbronz

Egeri vizilabda Fotó: egerwaterpolo.hu Az Eger másodszor is legyőzte a Ferencvárost, így pénteki sikerével bronzérmesként végzett Érdekel

Ligakupa: kettős győzelemmel a négy között

Kettős győzelemmel jutott a Ligakupa legjobb négy csapata közé a HE-DO B. Braun Gyöngyös, miután négygólos idegenbeli győzelmét követően a Érdekel

Visszatér Gyöngyösre a Tour de Hongrie

A magyar kerékpáros körverseny történetében kilencedik alkalommal rendeznek hegyibefutót hazánk legmagasabb csúcsán, Kékestetőn. A Tour de Hongrie több mint kilenc Érdekel

Férfi vízi BL: az Eger bejutott a hatos döntőbe

Egeri vizilabda Fotó: egerwaterpolo.hu Az Eger 11–6-ra legyőzte a Barcelonetát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában. Érdekel

Második lett Lévay Petra Tasmániában

A gyöngyösi születésű sportoló elégedett a Tasmániában elért eredményével. Beszámolója szerint a verseny során úszásban picit hátra szorult, de lemaradását Érdekel

Emlék foci Solymoson

Patócs József és Patkós Zoltán emlékére rendeztek jótékonysági tornát a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Középiskola és Kollégiumának Érdekel

Női vízilabda ob I: már biztosan első az UVSE

Áts Bertalan csapata két fordulóval a középszakasz zárása előtt szegedi győzelmével hatpontos előnyre tett szert, így már biztos, hogy első Érdekel

Heréd – Elhunyt Markó Ferenc

Elhunyt Markó Ferenc, aki a Heréd FC klubvezetésben 1969-től vállalt feladatot. Markó Ferenctől április 2-án, kedden 16 órakor vesznek végső Érdekel

Otthon győzött a Gyöngyös

Eredmények (a szövetség honlapjáról): HE-DO B. Braun Gyöngyös - Csurgói KK 27-24 (12-12) Dabasi KC-Ceglédi KKSE 30-25 (13-15) A tabella: Érdekel