Magabiztos magyar győzelem a görögök ellen

Ha érdekes a cikk oszd meg a profilodon

vizilabdaMásodik mérkőzését is megnyerte a jövő heti, belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra készülő magyar női vízilabda-válogatott: Bíró Attila együttese hétfő délután a görög csapatot győzte le 10-7-re a Miskolcon zajló Univer Kupa második fordulójában.

A két csapat azonos csoportban szerepel majd a vasárnap kezdődő szerbiai kontinensviadalon is.

Eredmény:
Magyarország-Görögország 10-7 (3-2, 3-1, 2-2, 2-2)
————————————————–
a magyar válogatott góldobói: Bujka, Tóth I., Antal D., Keszthelyi 2-2, Takács O., Czigány 1-1

Mindkét oldalon egy-egy emberelőnyös góllal indult a találkozó, amelyen főleg Bíró Attila szövetségi kapitány forgatta folyamatosan csapatát, talán ennek a frissességnek is köszönhetően vezetett az első szünetben 3-2-re a magyar válogatott.
A második felvonás elsősorban Antal Dóra gyönyörű egyéni megmozdulásairól, illetve Gangl Edina védéseiről marad emlékezetes. Különösképpen előbbi megoldása volt elképesztő, egy labdát ugyanis lábbal rúgott fel magának húzásra (5-3).
A harmadik negyedet Takács Orsolya vízre pattintott bombagólja vezette fel, majd az új csapatkapitány, Keszthelyi Rita is feliratkozott a gólszerzőkhöz (8-3). Ötgólos előnyben kissé lanyhult a magyarok védekezése, ezt kihasználva a görögök kétszer is a kapuba találtak.
A záró játékrészben a magyar válogatott magabiztosan őrizte előnyét, s végül megérdemelten aratott 10-7-es győzelmet.

A torna másik hétfői mérkőzésén:
Olaszország-Magyar ligaválogatott 14-6 (3-1, 6-3, 2-1, 3-1)
Vasárnap játszották:
Olaszország-Görögország 17-7 (4-2, 4-3, 5-1, 4-1)
Magyarország-Magyar ligaválogatott 11-3 (4-1, 3-1, 2-1, 2-0)
Kedden játsszák:
Magyarország-Olaszország 16.15
Magyar ligaválogatott-Görögország 17.45

Az állás: 1. Olaszország 6 pont (31-13), 2. Magyarország 6 (21-10), 3. Görögország 0 (14-27), 4. Magyar ligaválogatot 0 (9-25)