Hatvan, Népkerti Sporttelep, 150 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Szabó D., Bőhm Á.).

HATVAN: Tajti B. – Purzsa M., Bárkányi A., Katona R., Karácsony D. – Fék Zs. (Dolhai G., 17.), Mundi Z. (Szabó R., 62.) – Zagijev V., Kitl K., Czibolya G. (Sárközi Sz., 62.) – Torda P. Megbízott-edző: Ifj. Gömöri Ottó

ESMTK: Bonica – Nagy M., Lipcsei Á., Lázár B., Tóbiás – Slezák, Boda, Herczeg, Kovács D. – Túri, Oroszi (Reznek, 82.). Vezetőedző: Turi Zoltán

GÓLSZERZŐ: Katona R. (46.), ill. Kovács D. (3.), Sárközi Sz. (80. – öngól)

JÓK: Karácsony D., Katona R., Zagijev V., Tajti B., Dolhai G., ill. Bonica, Slezák, Kovács D.

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a jelenlévők balhátvédünk, Karácsony Dávid édesapjára, egykori játékosunkra, támogatónkra és szurkolónkra, Karácsony Gáborra emlékeztek, aki csütörtökön hunyt el. Az FC Hatvan valamennyi sportolója, munkatársa és szurkolóink nevében őszinte együttérzésünket és részvétünket fejezzük ki!

A találkozón Török László vezetőedző egymeccses eltiltása miatt nem ülhetett le a kispadra, helyette megbízott edzőként a már korábban is beugró ifj. Gömöri Ottó tevékenykedett. A meccs sajnos nem kezdődött jól, a 3. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után beívelték figyelmetlen védelmünk mögé a labdát, amelyet Kovács Dávid szerzett meg, eltolta Tajti Bence mellett és a hálóba gurított (0–1). Az első félidőben jobban játszottak az erzsébetiek, de a félidő végén magunkhoz tértünk és helyzetbe kerültünk – Kitl Krisztián indult meg a bal oldalon nagy lendülettel, de mielőtt beadott volna a hosszú saroknál érkező Zagijevhez, felrúgták, így odalett a helyzet.

Az egyenlítés aztán a szünet után közvetlenül jött össze, Karácsony Dávid ívelte be szögletből a labdát, a rövid saroknál érkező Katona Roland pedig közelről a hálóba fejelt (1–1)!

Ezután nagy erőket mozgósítottunk a vezetés megszerzése érdekében, de először Katona lövése akadt el a lesen álló Kitlben, majd Kitlt buktatták a 16-oson belül, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest. Sajnos a hajrában aztán jött az újabb hidegzuhany, az erzsébetiek végezhettek el szögletet, amit a csereként beállt Sárközi Szabolcs próbált kicsúsztatni a rövid saroknál, de olyan rosszul ért a labdába, hogy az a tehetetlen Tajti mellett a hosszú sarokban kötött ki (1–2).

Ezzel vereséggel zártuk az ESMTK elleni hazai mérkőzést, így nem javult a helyzetünk. A jövő hétvégén elméletileg a vasárnap a Tállyától 29–0-s vereséget szenvedő, sportszakmailag nagy bajban lévő sereghajtóval, az Ózddal játszunk. Remélhetőleg a találkozóra a sportszerűség jegyében sor kerül majd.

IFJ. GÖMÖRI OTTÓ: „Kiegyenlített, küzdelmes mérkőzésen jól álltunk bele a második félidőbe, de sajnos a fordulópontoknál rossz döntéseket hoztunk, s kicsit úgy érzem, hogy nem csak mi. Végül egy peches öngóllal alulmaradtunk az osztály egyik élcsapatával szemben.”

TURI ZOLTÁN: „Küzdelmes mérkőzésen értékes három pontot szereztünk. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.”

Ezt is olvassa el!
Döntetlen a Tiszaújváros ellen, győzelem a Téli Kupán

Szerző A Tiszaújváros ellen 1–1-es döntetlent ért el az FC Hatvan soros felkészülési mérkőzésén, míg a Érdekel

A 14 helyen végzett a magyar kéziválogatott Japánban

A 14. helyen zárta a magyar női kézilabda-válogatott a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságot, miután a helyosztón (vagy ha úgy Érdekel

Jégkorong torna 2019.

Forrás 2019. január 5-én a Magyar Jégkorong Szövetség U10 korosztályos bajnokságának keretében jégkorong tornát rendezett az Érdekel

Budakalász a következő állomás

A Budakalász lesz a HE-DO B. Braun Gyöngyös következő ellenfele az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban. Farkasaink a hazai pályán aratott győzelem Érdekel

A FC Hatvan már biztos bajnok

Szerző A Heves megyei I. osztályú bajnokság 26. fordulójában, május 5-én, vasárnap, 17:00-tól a Heréd LC Érdekel

Gohér János lett a Hatvani Loki edzője!

Szeifert: Nincsenek bajnokságot megnyerő álmaink, arra ott lesznek a sok pénzt befektető csapatok,akik kőkeményen megfognak izzadni Hatvanban a 3 pontért Érdekel

Elhunyt Szivós István

Életének 72. évében elhunyt az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Szívós István, az FTC egykori klasszis vízilabdázója, aki később edzőként és Érdekel

Simán nyert a HE-DO B. Braun Gyöngyös

Az EHF Kupa negyeddöntőjében búcsúzó, a hazai élvonalban dobogós Tatabánya – főleg a rossz első félidei játéka miatt – kikapott Érdekel

Az oroszok már a spájzban vannak

Az orosz válogatott nagy csatában legyőzte az ausztrált a negyeddöntők pénteki nyitómérkőzésén, így elsőként jutott be a legjobb négy közé Érdekel

Helycserés támadás – mint ahogy azt fociban is szokták mondani

Kecskemétről Hatvanba tette át a székhelyét Török László, aki saját nevelésű játékosként tizenkét éven át erősítette egyebek mellett a hírös Érdekel

Rózsaszentmáron – Sportpark avató

Március elején avatták fel és adták át a nagyközönség számára a sportparkot Rózsaszentmártonban.  Művelődési Ház melletti zöldterületen 9.375.000 Ft-os költséggel, 100%-os Érdekel

Nyolc góllal nyert a Gyöngyös

A tabellán harmadik Gyöngyös nyolc góllal nyert a vendég Eger ellen a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. Eredmények: HE-DO B. Érdekel

Otthon győzött a Gyöngyös

Eredmények (a szövetség honlapjáról): HE-DO B. Braun Gyöngyös - Csurgói KK 27-24 (12-12) Dabasi KC-Ceglédi KKSE 30-25 (13-15) A tabella: Érdekel

Második lett Lévay Petra Tasmániában

A gyöngyösi születésű sportoló elégedett a Tasmániában elért eredményével. Beszámolója szerint a verseny során úszásban picit hátra szorult, de lemaradását Érdekel

Az FC Hatvan heti programja

Felkészülési mérkőzés 2019.02.13. 13:30 FC Hatvan – Szolnoki MÁV FC 0-0 Imola-Hírlap Téli Kupa elődöntő Egerszalók SE – FC Hatvan Érdekel

Mi szeretjük a vízilabdát. És a vízipókot is

Arold Péter Hogy mik vannak! Mi rendezzük a vízilabda ebét, tehát ahhoz kell egy kabalafigura, mert abban jók vagyunk. A Érdekel

Ligakupa: kettős győzelemmel a négy között

Kettős győzelemmel jutott a Ligakupa legjobb négy csapata közé a HE-DO B. Braun Gyöngyös, miután négygólos idegenbeli győzelmét követően a Érdekel

Visszatér Gyöngyösre a Tour de Hongrie

A magyar kerékpáros körverseny történetében kilencedik alkalommal rendeznek hegyibefutót hazánk legmagasabb csúcsán, Kékestetőn. A Tour de Hongrie több mint kilenc Érdekel