Férfi kézilabda Európa-liga – A Gyöngyös 13 gólos előnnyel várja a visszavágót

•
  •
  •
  •

A Gyöngyös hazai pályán 34-21-re legyőzte az északmacedón Butel Szkopje csapatát a férfi kézilabda Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, a párharc pénteki első mérkőzésén.

Az észak-macedóniai koronavírus-helyzet miatt a párharc visszavágójára is a hevesi városban kerül sor, szombaton 18 órától.

Eredmény, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:
HE-DO B. Braun Gyöngyös – RK Butel Szkopje (északmacedón) 34-21 (17-7)
———————————————————————-

A története első nemzetközi kupamérkőzését játszó Gyöngyös az első félidőben a játék minden elemében magasan riválisa fölé nőtt. Gyorsaságban, összjátékban és egyéni villanásokban osztálykülönbség mutatkozott, ennek eredményeként a hazaiak 6-0-ra elhúztak. A vendégek játéka ezt követően kicsit javult ugyan, de a folytatásban is meggyőző volt a jól rohamozó gyöngyösiek mezőnyfölénye, akik a szünetben tíz góllal vezettek.
A második játékrészben feljavult a Szkopje teljesítménye, a vendégek elsősorban támadásban nyújtottak többet, mint a szünet előtt. Bár nem volt durva a mérkőzés, mindkét oldalon sok volt a kiállítás. Konkoly Csaba együttese megfontoltabban támadott, a hazai lövéseket nagyobb előkészítés előzte meg, ettől függetlenül a különbség tovább nőtt, és Vilovszki Urosék számára a visszavágó formalitásnak tűnik.
A hazai szurkolók remek hangulatot teremtettek a találkozón, amelyen Tóth Mihály kapus nőtt a mezőny fölé. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a kilenc gólt szerző szkopjei Mirko Majic volt, a hazaiaknál Mirko Herceg hat, a korábbi válogatott Varsandán Milán öt góllal zárt.
A Balatonfüredi KSE a selejtező második fordulójában kapcsolódik be a küzdelmekbe, a Grundfos Tatabánya KC pedig a 24 csapatos csoportkörben kezdi meg a szereplését az Európa-ligában.

Ezt is olvassa el!
Budakalász a következő állomás

A Budakalász lesz a HE-DO B. Braun Gyöngyös következő ellenfele az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban. Farkasaink a hazai pályán aratott győzelem Érdekel

Simán nyert a HE-DO B. Braun Gyöngyös

Az EHF Kupa negyeddöntőjében búcsúzó, a hazai élvonalban dobogós Tatabánya – főleg a rossz első félidei játéka miatt – kikapott Érdekel

Gohér János lett a Hatvani Loki edzője!

Szeifert: Nincsenek bajnokságot megnyerő álmaink, arra ott lesznek a sok pénzt befektető csapatok,akik kőkeményen megfognak izzadni Hatvanban a 3 pontért Érdekel

Véget értek a téli átigazolások az FC Hatvannál

Jöttek és mentek is az FC Hatvan sportegyesület focicsapatában Érkezett: Alapi Gábor (Pétervására SE) Kovács Gergő (Eger Labdarúgó Sport Kft.) Érdekel

Mi szeretjük a vízilabdát. És a vízipókot is

Arold Péter Hogy mik vannak! Mi rendezzük a vízilabda ebét, tehát ahhoz kell egy kabalafigura, mert abban jók vagyunk. A Érdekel

Elhunyt Szivós István

Életének 72. évében elhunyt az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Szívós István, az FTC egykori klasszis vízilabdázója, aki később edzőként és Érdekel

C típusú sportpark Petőfibányának

Petőfibánya község a Nemzeti Szabadidős-Egészség Sportpark Program IV. ütemében támogatásban részesült, amelynek köszönhetően 1 db C típusú sportpark beruházás megvalósításának Érdekel

Emlék foci Solymoson

Patócs József és Patkós Zoltán emlékére rendeztek jótékonysági tornát a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Középiskola és Kollégiumának Érdekel

Végeredmény 64:0

A magyar női vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően a házigazda dél-koreai csapat elleni győzelemmel kezdte vasárnap a Kvangdzsuban zajló világbajnokság csoportküzdelmeit. Érdekel

Otthon győzött a Gyöngyös

Eredmények (a szövetség honlapjáról): HE-DO B. Braun Gyöngyös - Csurgói KK 27-24 (12-12) Dabasi KC-Ceglédi KKSE 30-25 (13-15) A tabella: Érdekel

Második lett Lévay Petra Tasmániában

A gyöngyösi születésű sportoló elégedett a Tasmániában elért eredményével. Beszámolója szerint a verseny során úszásban picit hátra szorult, de lemaradását Érdekel

Császár Gábor csapatával is összekerült a Tatabánya

Császár Gábor csapatával, a svájci bajnok Kadetten Schaffhausennel is azonos csoportba került a Grundfos Tatabánya KC a férfi kézilabda Európa-liga Érdekel

Jégkorong torna 2019.

Forrás 2019. január 5-én a Magyar Jégkorong Szövetség U10 korosztályos bajnokságának keretében jégkorong tornát rendezett az Érdekel

Együtt erősebbek vagyunk

Amikor az FC Hatvan egyesület – előbb a női Kiemelt Képzési Központ, majd a még rangosabb Elitközpont státus elnyerése birtokában Érdekel

Heréd – Elhunyt Markó Ferenc

Elhunyt Markó Ferenc, aki a Heréd FC klubvezetésben 1969-től vállalt feladatot. Markó Ferenctől április 2-án, kedden 16 órakor vesznek végső Érdekel

Öngóllal kaptunk ki az ESMTK-tól

FC HATVAN – ESMTK 1–2 (0–1) Hatvan, Népkerti Sporttelep, 150 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Szabó D., Bőhm Á.). HATVAN: Tajti Érdekel

Visszatér Gyöngyösre a Tour de Hongrie

A magyar kerékpáros körverseny történetében kilencedik alkalommal rendeznek hegyibefutót hazánk legmagasabb csúcsán, Kékestetőn. A Tour de Hongrie több mint kilenc Érdekel

A 14 helyen végzett a magyar kéziválogatott Japánban

A 14. helyen zárta a magyar női kézilabda-válogatott a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságot, miután a helyosztón (vagy ha úgy Érdekel