Hatvan, Közélet, Sport

Hatvani Kézilabda és Szabadidő Sportegyesület

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

A Hatvani Kézilabda és Szabadidő Sportegyesület Facebook oldalán hevesen támadja Horváth Richárdot. Úgy gondolják, hogy Hatvan polgármester el akarja lehetetleníteni a Sportegyesületet.

Közéleti téma, ezért leközöljük teljes terjedelmében

Amikor már úgy éreztük, hogy nincs lentebb…Horváth Richárd hónapok óta harcot folytat az Egyesületünk ellen. Erről, és ennek előzményeiről összeállítottunk már egy YouTube videót, melyet az alábbi linken lehet megtekinteni: https://www.youtube.com/watch?v=T_0vM3jJNZc&t=2s

Külön foglalkoztunk alaptalan vádjaival, melyről Facebook oldalunkon írtunk https://hatvanikszse.hu/reagalas-i-resz/ , illetve konkrétan azzal, hogy miért nem fogadja el egyesületünknek az önkormányzattól kapott 2019-es támogatásának beszámolóját, mely szerinte alapot ad arra, hogy megtagadja tőlünk a képviselő-testület 2020-ra megszavazott támogatását. is https://hatvanikszse.hu/reagalas-2-resz/

Mint ahogyan azt már megírtuk, az összeg felhasználása az önkormányzat késedelmes utalása miatt nem került felhasználásra 2019-ben, és az egész nem szól másról, mint az Egyesület pénzügyi ellehetetlenítéséről, hogy ezzel befolyásolja a közöttünk kialakult vitás helyzetet. A jelek szerint az sem zavarja, hogy megsérti az Egyesület és az önkormányzat között lévő érvényben lévő megállapodást.

Mindezekről a novemberi bizottsági, illetve testületi ülésen döntöttek melyre „természetesen” elfelejtettek meghívni minket. Ugyanakkor azon a bizottsági ülésen elhangzott, hogy adjuk be az elszámolást erről is, melyet nagyon rövid határidővel megtettünk. Tekintettel arra, hogy ez tartalmilag és formailag megfelelt az előírásoknak, így bizakodva vártuk, hogy a megítélt támogatási összeg megérkezik.

Ennek rendezésének érdekében írtunk egy nyílt levelet a polgármesternek, és megkértük az összes képviselőt, hogy amennyiben egyetért ezzel – megértette ennek tartalmát- kérjük, hogy támogatóan kérje Horváth Richárdtól ennek az ügynek a rendezését. https://business.facebook.com/…/1946687588807105/…A jelek szerint ezt hárman értették meg, és ők kérték az elszámolás elfogadását és a 2020-as támogatás utalását. Legnagyobb megdöbbenésünkre elmondásuk szerint azt a választ kapták, hogy a benyújtott elszámolás hibás, és nem felel meg a támogatási szerződésben foglaltaknak, miközben mi erről semmiféle információt nem kaptunk hetek óta.

Amennyiben ebben találnak valami formai, vagy tartalmi hibát akkor azonnal javítottuk volna ezt, de megítélésünk szerint nincs ilyen! Ezért nem maradt más, mint hivatalosan felszólítani Horváth Richárdot, hogy sorozatos jogsértő magatartásával hagyjon fel, és az érvényben lévő megállapodásra való tekintettel támogasson minket! Szerintünk már elértük a mélypontot, amit Horváth Richárd megtehet a város legeredményesebb sportegyesületének ellehetetlenítésével, vagy talán mégsem?

A jelek szerint nem, mert kaptunk egy felszólító levelet, miszerint fizessük vissza az a közel 7 millió forintot, amellyel az ő hibájukból nem tudtunk időben elszámolni, illetve menet közben már eleget tettünk az elszámolási kötelezettségünknek. Most, amikor év vége van, és azzal kellene foglalkoznunk, hogy értékeljük az elért eredményeinket, és örüljünk a járványhelyzet ellenére elért sikereinknek, még mindig ezzel kell foglalkoznunk. Sajnáljuk…

Ezt is olvassa el!
Polgármesteri válasz Hatvani Kézilabda és Szabadidő Sportegyesület közleményére

Mint ismeretes a Hatvani Kézilabda és Szabadidő Sportegyesület felnőtt csapatait nem indítják a bajnokságban. Erről közleményt is adtak ki. A Érdekel

Második lett Lévay Petra Tasmániában

A gyöngyösi születésű sportoló elégedett a Tasmániában elért eredményével. Beszámolója szerint a verseny során úszásban picit hátra szorult, de lemaradását Érdekel

Rózsaszentmáron – Sportpark avató

Március elején avatták fel és adták át a nagyközönség számára a sportparkot Rózsaszentmártonban.  Művelődési Ház melletti zöldterületen 9.375.000 Ft-os költséggel, 100%-os Érdekel

Visszatér Gyöngyösre a Tour de Hongrie

A magyar kerékpáros körverseny történetében kilencedik alkalommal rendeznek hegyibefutót hazánk legmagasabb csúcsán, Kékestetőn. A Tour de Hongrie több mint kilenc Érdekel

Ligakupa: kettős győzelemmel a négy között

Kettős győzelemmel jutott a Ligakupa legjobb négy csapata közé a HE-DO B. Braun Gyöngyös, miután négygólos idegenbeli győzelmét követően a Érdekel

Otthon győzött a Gyöngyös

Eredmények (a szövetség honlapjáról): HE-DO B. Braun Gyöngyös - Csurgói KK 27-24 (12-12) Dabasi KC-Ceglédi KKSE 30-25 (13-15) A tabella: Érdekel

Véget értek a téli átigazolások az FC Hatvannál

Jöttek és mentek is az FC Hatvan sportegyesület focicsapatában Érkezett: Alapi Gábor (Pétervására SE) Kovács Gergő (Eger Labdarúgó Sport Kft.) Érdekel

Az FC Hatvan heti programja

Felkészülési mérkőzés 2019.02.13. 13:30 FC Hatvan – Szolnoki MÁV FC 0-0 Imola-Hírlap Téli Kupa elődöntő Egerszalók SE – FC Hatvan Érdekel

Jégkorong torna 2019.

Forrás 2019. január 5-én a Magyar Jégkorong Szövetség U10 korosztályos bajnokságának keretében jégkorong tornát rendezett az Érdekel

Mentőöv a GYAK-nak

Egyetlen előterjesztés szerepelt a gyöngyösi képviselő-testület első 2019-es ülésének napirendjén. A képviselők soron kívül üléseztek, hogy a Gyöngyösi Atlétikai Klub Érdekel

0 0 votes
Article Rating
Érdekel minket az ön véleménye is
<