Arold Péter
Az ügyészség vádat emelt Gyárfás Tamás ellen, akit felbújtással vádolnak. Gyárfás nem régen érkezett haza Dél-Koreából, ahol az úszóvilagbajnokságon vett részt.
Elmondása szerint ez eddig nem kapott hivatalos információt a vádról. Az ügyészség az alábbi módon részletezte a vádemelést tényét.
A vádirat szerint a vádlott az 1990-es évek meghatározó jelentőségű médiavállalkozója volt, akárcsak Fenyő János sértett, aki egy videókazetta terjesztő és egy napilapot kiadó gazdasági társaságnak is vezérigazgatója volt.
(VICO birodalom. A szóbeszéd és a későbbi amerikai állásfoglalás szerint amerikai filmek kalózmásolásával kezdte a birodalom felépítését. Budapest számos pontján üzemeltetett videókölcsönző üzleteket, melyet 1 millió forintos alaptőkéből aránylag rövid idő alatt milliárdos üzletté tett, de az amerikai filmipar nem nézte jó szemmel, hogy a filmjeit alámondásos technikával másolta és ezért ezt a vonalat le kellett állítania. Erről a Bors online oldala is cikkezett 2013-ben. A szerk.)
A vádlott és a sértett között az 1990-es évek közepétől üzleti vita, hatalmi harc, és ezekből fakadóan erős személyes ellentét alakult ki.
(A kérdéses üzlet a Nap Kelte produkció lehetett, melyet akkor még Gyárfás tulajdonolt, hatalmas üzleti bevételel, hiszen a reggeli műsorban Gyárfáséknak kizárólagos hirdetési joguk volt.
A Nap-kelte közéleti interjú-műsor volt. Első adása 1989. augusztus 19-én került sugárzásra. 1994-ben Székely Ferenc alapító MTV-alelnöki kinevezésekor az általa addig gyakorolt főszerkesztői jogokat a Fenyő János tulajdonában álló Stáb Rt.-nek adta át, melyet 1997-ben az MTV elnöke választott bírósági döntés alapján visszaadott a Gyárfás Tamás tulajdonában álló Nap Televízió Kft.-nek. 1999 és 2000 között a TV3-on, majd annak csődje után 2002-ig az ATV-n volt látható. 2002-ben visszakerült a Magyar Televízióra, naponta reggel 5:50-kor jelentkezett az M1 és M2 műsorán. A műsort a Nap TV Kft. stúdióiban rögzítették. A Nap-kelte Magyarország egyik legnézettebb reggeli műsora volt. 2008-ban műsorvezetői között volt Betlen János, Lakat T. Károly és Verebes István, emellett rendszeresen jelentkezett a műsorban sportrovatával Gyárfás Tamás producer. Korábban a műsorban dolgozott Forró Tamás, Bánó András, Pallagi Ferenc, Aczél Endre, Albert Györgyi, Vitray Tamás, Mélykúti Ilona, Juszt László, valamint Orosz József és Havas Henrik is. A szerk.)
A vádlott 1997-ben elhatározta, hogy a játszma végleges lezárása érdekében megöleti a sértettet. Emiatt 1997 szeptemberében megbízott egy, az éjszakai életből közismert személyt az ölési cselekménnyel, aki azt 12 millió forintért vállalta, azonban miután átvett 6 millió forint előleget, nem teljesítette a megbízást. Emiatt a terhelt megbízta P. Tamást, akit 1994 óta ismert, hogy ölesse meg Fenyő Jánost.
A vád szerint P. Tamás a megbízást elfogadta, és rávette – az emiatt időközben jogerősen elítélt – J. R-t a sértett megölésére.
J. R. 1998. február 11-én a késő délutáni órákban a II. kerület, Margit utcán a piros lámpánál, a gépkocsijában várakozó sértetthez lépett, és egy gépfegyverrel kivégezte.
A Fővárosi Főügyészség Gy. Tamás ellen felbujtóként előre kitervelten elkövetett emberölés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.
P. Tamással kapcsolatban – a megfelelő eljárási rend alapján – a Fővárosi Főügyészség korábban perújítási indítvány előterjesztésére tett javaslatot a Fellebbviteli Főügyészségnek – olvasható az ugyeszseg.hu oldalán
Az erről szóló közlemény elérhető itt:
http://ugyeszseg.hu/fejlemenyek-a-fenyo-ugyben-2/
A rendőrség által korábban közzétett, fényképeket is tartalmazó közlemény itt érhető el:
Ha érdekelte a cikk további infokhoz juthat az ügy Facebook oldalán
Hát én ehhez hozzászólok!